krystyna.korzak@icloud.com
+48 601 579 580
  Powróć do wszystkich zabiegów
  Udostępnij na Facebooku

Nici PDO i PLLA

REWITALIZACJA SKÓRY

Jeszcze do niedawna dbanie o skórę ograniczało się wyłącznie do stosowania różnego typu kremów, maści, maseczek. Dzięki rozwojowi kosmetologii estetycznej wprowadzono wiele urządzeń, które jeszcze intensywniej oddziaływały, na skórę nie tylko ją pielęgnując, ale także wpływając na jej częściową rewitalizację.

Obecnie medycyna estetyczna ma do zaproponowania nowe rozwiązanie w procesie rewitalizacji skóry. Tym rozwiązaniem są coraz to powszechniej stosowane przez lekarzy nici PDO oraz PLLA.

Nici PDO i PLLA

Na czym polega rewitalizacja skóry nićmi?

Podstawowa różnica pomiędzy rewitalizacją skóry przy użyciu nici, a wyżej wspomnianymi metodami jest taka, że nici wywołują regenerację skóry od wewnątrz. Dzięki temu efekt oddziaływania na skórę jest o wiele silniejszy, w porównaniu do innych metod stosowanych w kosmetologii. Nici stymulują produkcję endogennego kolagenu, poprzez wywołanie reakcji organizmu na ciało obce drażniąc i pobudzając fibroblasty do jego produkcji. Dzięki silnemu działaniu pobudzającemu skórę do regeneracji, wzrasta ilość włókien kolagenowych. Podczas kolejnych miesięcy po zabiegu zwiększa się stopniowo objętość tkanek w obszarze implementowanej nici.

Czy zabieg przy użyciu nici jest bezpieczny?

Nici NewU spełniają najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa KFDA oraz CE. Materiał, z którego  są wykonane nici jest całkowicie biodegradowalny, po czasie metabolizowany, a następnie usuwany z organizmu.

Do zabiegu stosowane jest jedynie znieczulenie miejscowe.

Ile trwa zabieg i okres rekonwalescencji?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od partii skóry, która podlega zabiegowi. Średni czas wykonywania zabiegu to 30 min – 60 min.

Sam zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. W dniu zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia oraz niewielki obrzęk. Jest to spowodowane ingerencją w głębsze warstwy skóry i naruszeniem jej powłoki.

Alternatywa dla zabiegu z użyciem botoksu i wypełniaczy.

Największym atutem stosowania nici PDO i PLLA jest to, że uzyskujemy spektakularne efekty, zachowując naturalny wygląd twarzy pacjenta.

Jak wiadomo, toksyna botulinowa blokuje przewodzenie bodźców nerwowych do włókien mięśniowych, powodując unieruchomienie mięśni mimicznych twarzy, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek i zapobieganie ich tworzeniu. Efekt wygładzenia zmarszczek można uzyskać stosując nici PDO lub PLLA, które w przeciwieństwie do toksyny botulinowej wpływają jedynie na osłabienie działania mięśni,  a osiągnięty efekt jest bardziej naturalny.

Nici sprawdzają się też bardzo dobrze w zabiegach, w których do tej pory dominowały głównie wypełniacze. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie następuje zwiększenie objętości twarzy. Naturalne rysy twarzy zostają zachowane przy uzyskanym efekcie odmłodzenia.

Jakie produkty są dedykowane do zabiegu?

NewU rekomenduje dwa rodzaje nici rewitalizujących. Nici PDO wykonane z polidioksanonu i PLLA wykonane z kwasu polimlekowego.  

O szczegóły zapytaj lekarza.

Dla kogo wskazany jest zabieg przy użyciu nici?

Zabieg rewitalizujący jest wskazany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą poprawić kondycję skóry twarzy, zredukować zmarszczki mimiczne, bruzdy i worki pod oczami. Zabieg rewitalizujący można również stosować na większe partie ciała np.: zmarszczki poprzeczne szyi bądź rozstępy.

Zabieg wskazany przy:     

  • lekkich lub bardziej zaawansowanych oznakach zwiotczenia, opadania tkanek miękkich (bez znacznego nadmiaru skóry),
  • zmarszczkach wargowo-nosowych, 
  • liniach marionetki,
  • zmianach szyjnych  na skutek starzenia, 
  • zmianach zanikowych,
  • nierównej teksturze skóry i tkanki podskórnej.

Jaki efekt osiąga się po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu następuje poprawa kondycji skóry oraz jej wygładzenie w miejscu implementowanych nici. W kolejnych tygodniach skóra staje się bardziej jędrna i pogrubiona. Dzięki rewitalizacji wzrasta ilość włókien kolagenowych wypełniających bruzdy i głębokie zmarszczki co sprawia, że zostają one widocznie spłycone

Cennik

Nici PDO i PLLA
Jedna nitka (w zależności od rodzaju) od 50,00 zł