krystyna.korzak@icloud.com
+48 601 579 580
  Powróć do wszystkich zabiegów
  Udostępnij na Facebooku

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę małych dawek mieszaniny substancji leczniczych zwanych koktajlami. Ich skład dobierany jest indywidualnie, zależnie od wskazań. Za pomocą mezoterapii możemy poprawiać nawilżenie i jakość skóry, rewitalizować ją, stymulować regenerację; leczyć wypadanie włosów i cellulit, cienie i worki pod oczami, rozjaśniać przebarwienia. 

Na każdy problem działam innymi, odpowiednio dobranymi środkami. Są to np. koktajle witaminowe, peptydy biomimetyczne, kwas hialuronowy, koenzymy, aminokwasy itd. 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to także profilaktyka i podtrzymanie dobrych efektów wcześniejszych kuracji, np. mezoterapię rozświetlającą skórę z kwasem hialuronowym i peptydami biomimetycznymi u osób skłonnych do przebarwień warto wykonywać w okresie letnim po wcześniejszym ich usuwaniu  np. peelingami lub laserem, mezoterapia nawilżająca i rewitalizująca doskonale przygotuje skórę na letnie i zimowe warunki pogodowe, ta na cellulit będzie zapobiegała jego nawrotom. Terapia jest mało inwazyjna i skuteczna. Wykonywana w ustalonej serii, powtarzana systematycznie daje dobre i długotrwałe rezultaty. 

Wskazania

Mezoterapia w odmładzaniu i nawilżaniu skóry 

Doskonała metoda, dająca widoczne, szybkie i długotrwałe rezultaty. Istotą mezoterapii jest nakłucie, którego efektem w tkankach jest stymulacja procesu gojenia, dodatkowo wstrzyknięcie substancji biorewitalizujących w stopniu nieporównywalnie większym niż stosowane zewnętrznie kosmetyki, odżywia skórę, regeneruje ją, stymuluje naprawę komórek, spowalnia procesy starzenia i powoduje zwiększenie ilości włókien podporowych- kolagenu i elastyny.

Wskazana w przypadku utraty jędrności, wiotkości skóry, drobnych zmarszczkach, jako zabieg regenerujący skórę po nadmiernej ekspozycji na słońce, mróz, po porodzie, wyczerpujących chorobach, u palących papierosy i wreszcie jako profilaktyka antystarzeniowa.

Poprawia jędrność, napięcie i elastyczność skóry. 

Mezoterapia w leczeniu wypadania włosów

Skuteczna w terapii łysienia, w tym plackowatego i androgenowego, wypadania włosów na skutek niedoborów żywieniowych, zmian hormonalnych i osłabienia struktury włosów.

W koktajlach leczniczych wykorzystuje się preparaty poprawiające mikrokrążenie skóry głowy, przeciwzapalne i odżywcze: peptydy biomimetyczne, kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, sole mineralne, koenzymy, kwas polideoksyrybonukleinowy i inne.

Celem leczenia jest poprawa kondycji włosów, zahamowanie ich wypadania i uzyskanie odrostu. Zabiegi mezoterapii skóry głowy w leczeniu łysienia, dla zwiększenia efektów można łączyć z karboksyterapią i/lub dermapenem.

Częstotliwość zabiegów jest indywidualnie ustalana przez lekarza i może się różnić, ale poglądowo zaleca się:

  • faza uderzeniowa: 1 zabieg co 2 tygodnie 4 razy;
  • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg co miesiąc 1 – 2 razy;
  • faza podtrzymująca: 1 zabieg co pół roku.

Mezoterapia w leczeniu cellulitu

W wyniku leczenia następuje poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej i wzmożenie metabolizmu i detoksykacji tkanki tłuszczowej. Dzięki temu stosowana dieta oraz ćwiczenia są bardziej efektywne, a nakładane zewnętrznie preparaty lepiej wchłaniane przez skórę.

W koktajlach stosuje się peptydy biomimetyczne, L-karnitynę, kofeinę, rutynę, prokainę, nostrzyk, wyciąg z karczocha i enzymy lipolityczne (czyli rozkładające tłuszcz). Nakłucia są częste, a preparat równomiernie rozprowadzany, dzięki temu możemy działać dokładnie w miejscu, gdzie występuje problem. Ilość tkanki tłuszczowej w okolicy poddanej zabiegowi zmniejsza się, a skóra napina, co sprawia, że skórka pomarańczowa jest mniej widoczna.

Mezoterapia w leczeniu rozstępów

W zabiegach mezoterapii rozstępów wykorzystuje się preparaty biorewitalizujące i poprawiające napięcie skóry. Blizny, jakimi są rozstępy, ulegają spłyceniu, a ich kolor staje się zbliżony do odcienia zdrowej skóry. Ostrzykiwać można już świeże rozstępy (do 2 lat od powstania) jeszcze różowe, wtedy osiągamy najlepsze rezultaty.

W początkowej fazie zaleca się 6 – 8 zabiegów co 7 – 10 dni.

Mezoterapia w leczeniu przebarwień

Najnowsza linia produktów do mezoterapii służąca do rozjaśniania przebarwień i zapobiegająca ich powstawaniu. Koktajle te mają za zadanie regenerowanie skóry i przywracanie jej jednolitego kolorytu. Szczególnie polecane w okresie słonecznym osobom mającym skłonności do hiperpigmentacji. Zalecane do stosowania w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. W zabiegach mezoterapii przebarwień stosujemy preparat Aquashine BR, BTX, RRS HA Whitening.

Mezoterapia w okolicy oka

Zależnie od składu preparatu likwiduje cienie pod oczami. rozjaśnia, rozświetla i nawilża skórę wokół oczu, redukuje cienie i oznaki zmęczenia, wygładza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu oraz poprawia nawilżenie i elastyczność skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny lub zwalcza worki i opuchnięcia pod oczami, poprawiając mikrokrążenie, stymulując drenaż limfatyczny, zapobiegając odkładaniu tłuszczu oraz stymulując lipolizę, co sprzyja redukcji poduszeczek tłuszczowych okolic oczu.

Składnikami preparatów do mezoterapii okolic oczu są np. kwas hialuronowy, peptydy biomimetyczne, antyutleniacze, składniki mineralne , witaminy, aminokwasy, flawonoidy,  saponiny, polifenole.

Przeciwwskazania

  • aktywne infekcje (w tym opryszczka)
  • alergia na składnik preparatu
  • choroby autoimmunologiczne
  • cukrzyca
  • ciąża i karmienie

Cennik

Mezoterapia igłowa
Zależna od obszaru i zastosowanego preparatu od 300 zł